2.2 Mój chłopak oświadczył mi się pół roku temu, jednak ja nie potrafię podjąć ostatecznej decyzji.

Mój chłopak oświadczył mi się pół roku temu, jednak ja nie potrafię podjąć ostatecznej decyzji. To dobry, religijny człowiek, tylko wydaje się niezbyt zaradny życiowo. Jest zadowolony z niskiej pensji w urzędzie, dlatego obawiam się, że w przyszłości obowiązek utrzymania rodziny w dużym stopniu spadnie na mnie. Myślę o delikatnej rozmowie z narzeczonym, ale jak nie urazić jego męskiej dumy?

Rzeczywiście uważaj by nie stracić „Dobrego, religijnego mężczyzny”. Dziś o takich naprawdę trudno. A może to ty musisz zrewidować swoje zapędy finansowe. Życie skromne może być piękne i godne. Wyścig za pieniędzmi zgubił niejedno małżeństwo. Łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogaczowi do królestwa niebieskiego. Oczywiście podstawowym obowiązkiem męża jest utrzymanie rodziny na godziwym poziomie, lecz naprawdę nie musi to być na poziomie zbytków.

Jeżeli chciałabyś mieć takiego syna jak on, albo zięcia to może rzeczywiście bądź bardzo ostrożna w poruszaniu tematów finansowych. Możesz jedynie opowiedzieć „bajkę” o swoich obawach lepiej z wcześniejszym zastrzeżeniem, że nie chcesz go napadać, lecz raczej upewnić się, że znajdziesz bezpieczeństwo pod jego skrzydłami.

Powrót do listy Częstych pytań