4.1 Spora część dzisiejszej młodzieży nie ma poczucia sensu życia, nie ma żadnych marzeń ani ideałów, za to potrafi np. godzinami siedzieć przed komputerem.

Spora część dzisiejszej młodzieży nie ma poczucia sensu życia, nie ma żadnych marzeń ani ideałów, za to potrafi np. godzinami siedzieć przed komputerem. Jan Paweł II powiedział kiedyś, że: „Przyszły los ludzkości leży w rękach tych, którzy potrafią podać następnym pokoleniom motywy życia i nadziei.” Ale jak to zrobić..?

Ludzi do wartości należy pociągać, nie popychać. Młodzież jest taka jacy są dorośli, rodzice, wychowawcy. Coraz mniej wśród dorosłych entuzjastów skutecznie pociągających młodych do idei. Zacznij coś dobrego robić z pasją dla młodych i z nimi, a wpłyniesz na zmianę tej smutnej sytuacji. Rozważania, nawet najmądrzejsze, z pozycji wygodnego fotela przed telewizorem na nic się tu nie zdadzą.

Sytuacja w ewidentny sposób jest związana z odejściem od świata wartości i motywacji wyższych. Trudno się temu dziwić wobec systematycznych, masowych, profesjonalnie zorganizowanych (z użyciem mediów i wyrafinowanych sposobów manipulacji) ataków na Kościół katolicki, księży, czy w ogóle na tradycyjne wartości chrześcijańskie. Osoby głęboko religijne, praktykujące i modlące się nigdy nie stracą poczucia sensu życia. Dawanie przykładu żywej wiary jest obowiązkiem dorosłych wobec młodych. Najważniejszą rolę do spełnienia mają tu ojcowie wobec rodzonych dzieci.

Powrót do listy Częstych pytań